Mandaryna | Informacje | Download


Marta Katarzyna Wiśniewska . Urodziła się 12.03.1978 w Łodzi. Pierworodna córka Wiesławy i Romana Mandrykiewiczów. Z wykształcenia animator kultury. Ukończyła Szkołę Projektowania i Reklamy na Wydziale Aktorskim w Łodzi. Obecnie studentka II roku Studium Aktorskiego prowadzonego przez Państwa Machulskich w Warszawie. Tancerka.

Swoją miłość do tańca odkryła już w szkole podstawowej. Jako uczennica 3 klasy została członkinią zespołu dziecięcego "Krajki", w którym tańczyła przez 7 lat. W tym okresie po raz pierwszy zmierzyła się również ze śpiewaniem. Nagrała dwie piosenki: jedną w języku polskim, drugą po niemiecku.

Taniec jednak zwyciężył. Po "Krajkach" przyszedł czas na zespół tańca sportowego "7 coma 7", w barwach którego w 1996 roku zdobyła Mistrzostwo Polski Solistów w tańcu hip hop. Po "7 coma 7" kolej na zespół "Imago" a zaraz potem znajomość z Michałem Wiśniewskim i współpraca z zespołem Ich Troje już jako samodzielny choreograf. Związana na stałe z zespołem od początku istnienia Ich Troje znalazła czas również na występy z Pawłem Stasiakiem oraz Jackiem FK. W międzyczasie doskonaliła swoje umiejętności w szkole kaskaderskiej i podczas zajęć z akrobatyki.

Pobierz i zobacz teledysk mandaryna(y) z sopot'u TU (kliknij prawym klawiszem myszy i poźniej "zapisz element docelowy jako..."

Zaraz po sukcesie Ich Troje w 2000 roku rozpoczęła budowanie swojego własnego zespołu tanecznego, co zaowocowało powstaniem w 2003 roku "Mandaryna Dance Studio". Najpierw rozbudowywała skład tańczący z Ich Troje, później zdecydowała się na zorganizowanie castingu i przyjęcie do zespołu kilkunastu zupełnie nowych osób oraz zaangażowanie ich do projektów innych niż Ich Troje. W obu edycjach programu "Jestem jaki Jestem" była odpowiedzialna za choreografię nie tylko do piosenek wykonywanych przez Michała Wiśniewskiego czy zespół Ich Troje ale także innych artystów, takich jak: In-Grid, Groove Coverage, Vanilla Ninja, Natasha St Pier, Milk Inc.

W tymże programie postanowiła również przypomnieć sobie dziecięcą przygodę z piosenką. Nagrała "dla przyjemności i w prezencie dla męża" dwa utwory: "Stand by Your Man" i "Śliczny obcy pan", które zaśpiewała w programie. Wtedy narodził się pomysł zrobienia czegoś więcej w tym kierunku. Zimą 2003 roku pomysł nabrał na tyle realnych kształtów, że zaczęła poszukiwania materiału na ewentualną płytę, rozpoczęła również kształcić się w tym kierunku pod okiem profesjonalistów. Pracowała z Markiem Sośnickim (Tamerlane), Aleksandrem Katajewem, Liroyem. Ten ostatni podjął się wyprodukowania maxisingla dołączonego do czasopisma NAJ, który ukazał się w maju 2004 roku. Specjalnie dla Mandaryny powstały piosenki "Jesteś ale cię nie ma" napisana przez Adama Wardina i Martę Mars, "Idę przez deszcz" autorstwa Andre Franke (autora "Keine Grenzen" zespołu Ich Troje) oraz dance'owa wersja utworu Matthiasa Reima "Summertime". Piosenki nagrywał i realizował jeden z najlepszych polskich realizatorów Adam Toczko. Zaowocowało to niemal 200 tysięczną sprzedażą maxisingla i owacyjnym przyjęciem przez publiczność na koncertach. Mniej więcej w tym samym czasie megagwiazda muzyki dance, zespół Groove Coverage występował w programie "Jestem Jaki Jestem". Tak się poznali, zaprzyjaźnili. Groove Coverage zaproponowało współpracę przy płycie. Tak powstało "Here I Go Again" a później cały krążek "mandaryna.com".

Pomiędzy przygotowaniem choreografii dla kolejnych artystów, czuwaniem nad show Ich Troje i nagrywaniem własnej płyty Mandaryna grała i gra nadal w serialu "Na Wspólnej" dla telewizji TVN niełatwą rolę narkomanki Kasi. To nie jest jej debiut aktorski, choć pierwsza tak poważna rola. Mandaryna brała udział, jeszcze jako uczennica, w filmach pełnometrażowych: "Dług" oraz "Cisza". Przez 2 lata brała udział w nagraniach programu "Ochroniarz" dla TVP1, nagrała czołówkę programu "Miłość od pierwszego wejrzenia", kręciła reklamówki, m.in. dla Nescafe, reżyserowanej przez Andrzeja Chyrę, zagrała w etiudach filmowych w reżyserii Tomka Koneckiego a wyemitowanych przez telewizję TVN wiosną 2004 roku.

Singiel z debiutanckiej płyty Marty został wydany również w Hiszpanii, Czechach, Bułgarii i Austrii gdzie dotarł na pierwsze miejsce listy przebojów. W kwietniu 2005 roku słuchacze radia ESKA uhonorowali Mandarynę prestiżową nagrodą muzyczną ESKA Music Awards w kategorii 'Artystka Roku'.

Prywatnie mama dwójki dzieci: Fabienne (2 lata) i Xaviera (3 lata) oraz żona Michała Wiśniewskiego.

Źródło : mandaryna.com

Polecamy :
| Darmowe GRY | Randki | Spolszczenia do Gier
Kontakt | Linki

Dieta (z języka greckiego: "styl życia") to inaczej sposób odżywiania. Często używane w stosunku do diet odchudzających. Obecnie zalecaną przez ministerstwo zdrowia jest dieta śródziemnomorska zbudowana w kształcie piramidy, składającej się z produktów zbożowych, warzyw, owoców, ograniczonej ilości produktów zwierzęcych (mięsa, jaj), i minimalnej tłuszczy i słodyczy. Jest to dieta wysokowęglowodanowa. Dieta jest oparta na zaleceniach tzw. "Food guide pyramid", opracowanego przez United States Department of Agriculture i jest ona dość powszechnie uważana za zdrową przez większość ośrodków naukowych zajmujących kwestiami zdrowego odżywiania tzw. odchudzanie cud. | Informacje ,które znajdziesz na tej stronie po częœci pochodzš ze strony mandaryna.com. Wszylkie informacje, media należš do ich prawowitych właœcicieli i zostały jedynie użyte w celach informacyjnych. Hosting by Darmowy Hosting